Elektroterapią nazywamy leczenie prądem. Podczas zabiegu wykorzystuje się energię elektryczną o różnych charakterystykach. Stosuje się prąd stały oraz zmienny, również częstotliwość i natężenie jest dobierane indywidualnie. Terapia jest dostosowana do każdego Pacjenta przez naszych specjalistów po konsultacji lekarskiej. Elektroterapie charakteryzuje działanie przeciwbólowe i przeciwobrzękowe. Zabieg prowadzi do szybszej regeneracji tkanek, lepszego ukrwienia oraz mniejszego napięcia…
Kategoria: Zabiegi
Laseroterapia
Fizykoterapia jest szeroko rozwiniętą nauką. Jedną z jej gałęzi jest laseroterapia. Polega ona na stymulacji procesów leczniczych za pomocą promieniowania elektromagnetycznego. Zabiegi wykazują działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, przyśpieszają regenerację oraz stymulują procesy immunologiczne. A to nie koniec pozytywnych efektów kuracji. W naszej ofercie znajdą Państwo zestaw zabiegów laseroterapii wykorzystujących lasery o małych mocach. Oferujemy lasery różnego…
Magnetoterapia
Pole magnetyczne występuje naturalnie wokół Ziemi. Nie umiemy żyć bez jego wpływu, a jego zanik może mieć tragiczne skutki. Obecnie popularność zdobywa teoria, że pole magnetyczne Ziemi zmniejsza się, co niektórzy naukowcy wiążą z pewnymi coraz częściej pojawiającymi się schorzeniami. Magnetoterapia to leczenie z wykorzystaniem pola magnetycznego o niskich częstotliwościach wytwarzanego przez działanie magnesów i…
Krioterapia
Krioterapia to w skrócie leczenie zimnem. Pacjent podczas zabiegu poddawany jest temperaturze -110 do -160 stopni Celsjusza. Leczenie wykorzystuje naturalne mechanizmy obronne organizmu. W pierwszym etapie krioterapii naczynia krwionośne zwężają się, organizm próbuje bowiem nie doprowadzić do zamrożenia. Następnie następuje znaczne rozszerzenie się naczyń w skórze i w tkance podskórnej. Efektem jest nawet 4-krotnie szybszy…
Kąpiele borowinowe
Borowina to rodzaj przetworzone przez bakterie torfu. Historia leczniczego wykorzystania tego peloidu sięga w Polsce aż do 1858 roku. Jej lecznicze właśności potwierdzają dziesiątki badań. Borowina składa się z białek, garbników, kwasów huminowych, bitumin, aminokwasów, żywic oraz wosków. W naszych sanatoriach oferujemy kąpiele borowinowe. Zabieg wykonujemy w specjalnej kadzi, gdzie rozpuszczamy około 100 kg torfu…
Kąpiele siarczkowo-siarkowodorowa
Siarka jest jednym z budulców ludzkiego organizmu. Ma wiele właściwości leczniczych, wykazuje działanie m.in. oksydacyjne, przeciwzapalne, przeciwbólowe, immunomodulujące. Jedną z form wykorzystania tego pierwiastka są kąpiele siarczkowo-siarkowodorowe. Jest to specyficzny zabieg balneologiczny, który wykonywać mogą jedynie specjaliści. W naszej ofercie znajdą Państwo kąpiele całkowite wannowe oraz pół kąpiele, które trwają do maksymalnie 15 minut każda….
Kąpiele kwasowowęglowe
Do zabiegów balneologicznych należą kąpiele kwasowęglowe. Znane są ich dwa rodzaje – mokre i suche. Obie wykorzystują dwutlenek węgla, który rozszerza naczynia krwionośne. W ofercie znajdą Państwo zarówno kąpiel kwasowowęglową suchą, czyli zabieg wykonywany w kapsule z drewna, gdzie dwutlenek węgla rozpuszczony jest w powietrzu w stężeniu równym 1% oraz kąpiel kwasowowęglową mokrą wykorzystującą bodziec…
Kąpiele solankowe
Jedną z metod lecznictwa balneologicznego są kąpiele solankowe wykorzystujące głównie jony chlorkowe i sodowe. Zabieg jest bardzo prosty i polega na całkowitym lub częściowym zanurzeniu się w wannie z hydromaseżem wypełnionej wodą wzbogaconą o chlorek sodu, wapń, magnez, potas, jod, brom oraz inne pierwiastki. Temperatura wody podczas kąpieli wynosi 38 stopni Celsjusza, a stężenie solanki…
Tężnie solankowe
Tężnie solankowe były wykorzystane w zabiegach kuracyjnych już od II wieku. Nasi przodkowie bardzo dobrze znali nieocenione korzyści płynące z tych inhalacji. Nasze tężnie zbudowane są z drewna iglastego i gałązek brzozy oraz są wyposażone w pompy do rozprowadzania solanki po wiciach. Woda następnie spływa swobodnie po gałązkach i gromadzi się w korycie. Podczas parowania…
Zabiegi Balneologiczne
Słowo „balneologia” jest połączeniem dwóch wyrażeń: łacińskiego „balneum„, czyli łaźnia oraz greckiego „logos„, czyli nauka. Jest to dziedzina leczenia, rehabilitacji, profilaktyki, a nawet diagnostyki wykorzystująca lecznicze działania wód podziemnych. Nauka ta była rozwijana już w starożytności. Natomiast w Polsce zaczęła być rozwijana w XVI wieku dzięki Wojciechowi Oczko. Balneologia wykorzystuje surowce lecznicze (takie jak wody…